0
LithuanianEnglish (United Kingdom)

Jūsų krepšelis yra tuščias

Dabar lankosi

Dabar lankosi

Šiuo metu lankosi 931 svečiai(-ių) 

Sveikata

Menopauzė - naujas gyvenimo etapas. Jos etapai ir simptomai
PDF
Spausdinti
El. paštas


Menopauzė yra natūralus biologinis procesas, kuris žymi moters reprodukcinio amžiaus pabaigą. Ji paprastai prasideda tarp 45 ir 55 metų amžiaus, tačiau tai gali labai skirtis tarp skirtingų moterų. Menopauzės pradžią lemia estrogenų ir progesterono, pagrindinių moteriškų lytinių hormonų, gamybos sumažėjimas. Kiaušidės, kurios gamina šiuos hormonus, pradeda mažinti jų gamybą likus keliems metams iki faktinės menopauzės. Šis pereinamasis laikotarpis, vadinamas perimenopauze, gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų ir pasižymi nereguliariu mėnesinių ciklu, karščio bangomis, nuotaikų svyravimais, miego sutrikimais ir kitais simptomais.

Gydomasis masažas: fizinė ir psichologinė nauda sveikatai
PDF
Spausdinti
El. paštas


Gydomasis masažas yra terapinis metodas, kuris naudojamas siekiant pagerinti žmogaus sveikatą ir gerovę, naudojant įvairias technikas ir metodus. Ši masažo rūšis skiriasi nuo kitų masažo tipų tuo, kad jos tikslas yra ne tik atsipalaidavimas, bet ir sveikatos problemų sprendimas. Gydomasis masažas gali būti taikomas siekiant palengvinti skausmą, sumažinti raumenų įtampą, pagerinti kraujotaką ir limfos apytaką, bei skatinti bendrą organizmo atsistatymą. Masažo terapija yra plačiai pripažįstama kaip papildoma gydymo priemonė, kuri gali padėti esant įvairioms situacijoms, įskaitant nugaros skausmą, artritą, galvos skausmus, streso sukeltus simptomus bei sportines traumas.

Ką daryti, kai refliuksas trukdo miegui?
PDF
Spausdinti
El. paštas


Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso liga (GERD), yra būklė, kurioje skrandžio turinys, įskaitant rūgštis, grįžta atgal į stemplę ir sukelia įvairius simptomus bei galimas komplikacijas. Ši būklė kyla dėl stemplės apatinio sfinkterio (mažos raumenų žiedinės struktūros, esančios tarp stemplės ir skrandžio) nepakankamo funkcionavimo, kuris ne visada tinkamai užsidaro arba per anksti atsidaro. Tai leidžia skrandžio rūgštims ir kitiems komponentams patekti atgal į stemplę.

Kokiais simptomais pasireiškia leukemija?
PDF
Spausdinti
El. paštas


Leukemija yra rimta onkologinė liga, pasižyminti nenormaliu leukocitų, ar baltųjų kraujo kūnelių, augimu ir dauginimusi. Leukemija atsiranda kaulų čiulpuose, kuri yra pagrindinė kraujo ląstelių gamybos vieta. Baltieji kraujo kūneliai yra svarbūs organizmo imuninės sistemos dalis, padedanti kovoti su infekcijomis ir ligomis. Tačiau leukemijos atveju šios ląstelės praranda savo funkcionalumą ir pradeda besaikiai daugintis, dėl ko sutrinka normali kraujo ląstelių gamyba.

Kas yra miežis? Plačiau apie akių voko uždegimą
PDF
Spausdinti
El. paštas


Miežis yra akių voko uždegimas, kuris dažniausiai atsiranda dėl bakterijų, paprastai stafilokokų, sukeltos infekcijos. Šis uždegimas dažniausiai lokalizuojasi ant akių voko krašto arba ties plauko folikulu, sukeldamas paraudimą, patinimą ir skausmingą guzelį. Miežio atveju galima pastebėti ne tik vietinę simptomatiką, pavyzdžiui, skausmą, paraudimą, patinimą, bet ir bendresnius simptomus, pavyzdžiui, padidėjusią temperatūrą bei nepatogumą mirksint. Svarbu pabrėžti, kad miežis paprastai yra savaime praeinantis sutrikimas, kuris dažniausiai išnyksta per 1-2 savaites be specifinio gydymo, tačiau tam tikrais atvejais gali būti reikalingas medikamentinis gydymas, įskaitant antibiotikus arba priešuždegiminius vaistus.

Kaip anoreksija paveikia protą ir kūną?
PDF
Spausdinti
El. paštas


Anoreksija yra valgymo sutrikimas, pasireiškiantis ekstremaliai žemu kūno svoriu, stipria baime priaugti svorio ir iškraipytu kūno suvokimu. Asmenys, kenčiantys nuo šio sutrikimo, dažnai mato save kaip per storus net ir būdami akivaizdžiai per liesi. Anoreksija gali turėti rimtų pasekmių sveikatai, įskaitant hormoninius sutrikimus, širdies ir kraujagyslių problemas, osteoporozę ir net mirtį.

Endometriozė ir jos įtaka moterų emocinei būsenai ir psichologinei sveikatai
PDF
Spausdinti
El. paštas


Endometriozė yra lėtinė ginekologinė būklė, pasireiškianti skausmu ir kitais simptomais, kuriems turi įtakos įvairūs veiksniai, įskaitant hormonų pusiausvyrą ir uždegiminius procesus organizme. Nors nėra vieno gydymo metodo, kuris visiškai išgydytų endometriozę, tam tikri gyvenimo būdo ir mitybos pakeitimai gali žymiai sumažinti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Kaip galvos skausmas veikia kasdienį gyvenimą?
PDF
Spausdinti
El. paštas


Galvos skausmas yra vienas iš dažniausių gaunamų nusiskundimų medicinos praktikoje ir gali turėti įvairias priežastis bei pasireikšti skirtingais būdais. Šis simptomas gali būti nepriklausomas ligos požymis arba atsirasti kaip kitų ligų simptomas. Galvos skausmai skirstomi į pirminius, kai jie yra pagrindinė ligos pasireiškimo forma, ir antrinius, kai jie atsiranda dėl kitos pagrindinės medicininės būklės.

Stresas, jo mažinimas ir psichologinė gerovė
PDF
Spausdinti
El. paštas


Stresas yra visuotinai patiriama būklė, galinti turėti tiek teigiamų, tiek neigiamų pasekmių asmens sveikatai. Ilgalaikis streso poveikis gali sukelti įvairias sveikatos problemas, įskaitant širdies ligas, diabetą, depresiją ir nerimą. Tačiau yra įrodytų būdų, kaip galima išvengti ar sumažinti streso poveikį, ypač sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo pagalba.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 25